
Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie zaś, stosując nowoczesne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne leki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, gdy pojawi się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co lekarz jest w stanie dotrzeć do najgłębiej zlokalizowanych tkanek zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, często naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Jakich?
Czym wykonuje się leczenie kanałowe?
Oprócz narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując prawie całkowicie ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności umożliwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują też odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie zabiegu i poprawienie samopoczucia leczonego.
Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?
Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie zawsze będzie ono refundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś w pełni płatne. Jeśli będzie ono potrzebne, warto udać się do stomatologa dysponującego odpowiednimi narzędziami i wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci piszą w internecie.