
Implanty zębowe to najlepszy sposób na pozbycie się braków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich najważniejszymi zaletami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zębowy wraz z ceramiczną koronąwygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma wymogu szlifowania sąsiednich zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy czy mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten zabieg i jak należy się do niego przygotować.
Implanty zębów – kolejne kroki terapii
proces założenia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Poza nim istotne jest również odpowiednie nastawienie i opanowanie nerwów. Następnie stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. To pozwala na odsłonięcie kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To najtrudniejszy etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego biegłości i wyczucia. Dokładność niezbędna jest również przy umieszczeniu implantu zęba w kości. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a strach przed odczuciem bólu
Proces wszczepienia implantu zęba rodzi w niektórych pacjentach obawy związane z możliwym przenikliwym bólem odczuwanym w trakcie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest całkowicie bezzasadny. Obecnie implantologia dysponuje niezmiernie wydajnymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo podatni na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie usuwającego możliwość odczuwania stresu przed leczeniem stomatologicznym.