
Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki ceglane. Dziś na szczęście zaobserwować możemy to, iż zainteresowanie nimi powoli rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo atutów. Najistotniejszym jest niewątpliwie wygląd – pasują tak do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne jest też to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są budowane tylko z naturalnych surowców. Drewno potrafi również absorbować promieniowanie pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, co sprawia, iż ich lokatorzy lepiej się wysypiają i dbają o swoje płuca.
Najczęściej wybierane projekty domów góralskich
Najczęściej wybieranym rodzajem domów drewnianych są oczywiście budynki przywodzące na myśl podhalańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi części betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić także, kiedy chcemy wznieść je poza Tatrami.
Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?
Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, w myśl jakiego jest wybudowany. Dlatego stawiając na podobne wyjście, warto sprawdzić wcześniejsze projekty twórcy i przeczytać, co myślą o nim wcześniejsi klienci. Ważne jest, by w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zlecenie będzie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto również sprawdzić się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób inwestycja przebiegnie szybciej.
Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]